Inhalt

Basic information about SkinIdent® |– the best of the best from DR. BAUMANN research

SkinIdent® ile ilgili temel bilgiler

- DR. BAUMANN araştırmasından en iyinin de en iyisi

Alerjilere, vücuda yabancı maddeler neden olur, çünkü bağışıklık sistemi, vücuda ve cilde özgü ya da özdeş maddelerin vücuda uygun olduğunu ve vücuda zarar vermeyeceklerini düşünür. Bağışıklık sistemi, vücutta normal olarak bulunan dokulara ve maddelere sadece özel otoimmun hastalıklarında zarar verir, bu da genellikle yaşamı tehdit eden bir hastalık ile sonuçlanır. Vücuda özgü ya da vücutla özdeş maddeler, bağışıklık sistemi tarafından saldırıya uğramaz, bu nedenle en başından beri DR. BAUMANN araştırmasının amacı, mümkün olduğunca çok özdeş maddeler ile ürünleri bütünleştirmektir. Ancak DR. BAUMANN araştırmasının en büyük amacı, sadece vücuda özgü ya da vücutla özdeş içerik maddelerini kullanmaktır. Bu da dünya çapında türünün ilk örneği olan SkinIdent® serisinin gelişimini sağlamıştır.

Bu bilgilerin yayınlandığı anda SkinIdent®, sadece ciltle ve vücutla özdeş ve/veya özgü maddeler ve vitaminler içeren dünyada ilk ve tek cilt bakım serisi idi. Bu yeni konseptin cilt için doğrudan gözlenebilir ve somut faydaları bulunmaktadır.

SkinIdent®’in gelişimine yönelik dermatolojik gerçekler:

  • Sadece vücuda yabancı maddeler, ciltteki alerjileri tetikler.

  • Vücuda özgü maddeler alerjilere neden olmaz (belirli otoimmun hastalıkları dışında).

  • Alerjiler sürekli artmakta ve probleme yol açmaktadır.

  • Bir cilt bakım ürünü uyumlu ise ancak o zaman en iyi etkiyi sağlayabilir.

Bu nedenle, en iyi uyumluluk ile optimal etkililik sağlayan günlük cilt bakım programına uyarak alerjenik maddeler gibi dermatolojik riskleri önlemek mümkün olur. Kimlerin alerjik bir reaksiyona sahip olacaklarını ve bunun sonucunda kozmetik ürünlerinin kullanımına bağlı olarak alerjik cilt hastalıklarının gelişimini tahmin etmek imkansızdır, bu nedenle mantıklı ilk adım, koku, koruyucular ve diğer alerjenik yabancı maddeler gibi en kötü alerji tetikleyicilerinden (dermatolojiye göre) uzak durmaktır. Sağlıklı bir cilt bakımı konusunda uzman bir kişi olarak kozmetik içerik maddelerini tanımanız gerekir. Bunun için size, Dr. Henrich ve Dr. Baumann’ın kaleminden “Blue List” ya da “INCI işaretlerini kullanarak kozmetik içerik maddelerin değerlendirilmesi” adlı iyi bir referans kitabı tavsiye ediyoruz.

Dr. Baumann araştırma ekibi, yeni SkinIdent® cilt bakım serisi ile önceden düşünülmeyen konularda başarı elde etmiştir:

  • Bu serideki tüm ürünler, sadece ciltle özdeş aktif maddeler ile vitaminler içerir.

  • Tüm ürünlerin ömrü, koruyucu maddeler olmadan en az 30 aydır.

  • Parfüm katkısı olmadan tüm ürünlerin hoş bir kokusu vardır.

Önemli tüm aktif maddelerin doğru konsantresi, en uygun etkililiği garanti eder. Aynı zamanda ciltle özdeş maddelerin ve vitaminlerin kullanılması, mümkün olan en iyi uyumluluğu sağlar. Uyumluluk ve etkililik, dermatolojik bakış açısı ile bir cilt bakım ürününün en önemli özelliği olmasının yanı sıra SkinIdent®’in temelini de oluşturmaktadır.

Geleneksel DR. BAUMANN KOZMETİK GmbH, hayvan ve çevre koruması gibi etik konularda özel bir önem geliştirmiştir:

  • Hayvansal maddeleri kullanmayarak hayvan dostudur.

  • Gereksiz kağıt ve ambalajlar kullanmayarak çevre dostudur.