Inhalt

Exceptional Compatibility

Mükemmel Uyumluluk

İçerik maddelerinin bilimsellik esas alınarak yapılan seçimi, alerji olasılığını en aza indirir ve mükemmel uyumluluk için bir temel oluşturur. Belirli parfümler ve koruyucu maddeler, kozmetik maddelerinde en çok karşımıza çıkan alerjenlerden bazılarıdır. Bunlar teknik literatürde, örneğin “Blue List” (ECV yayınevi) ve ilgili dermatolojik metinlerde açıklanmıştır.

Uzun bir süre alerjen maddeler kullanmış olsanız bile sürekli kullanım, aylar ya da yıllar sürebilen alerjik reaksiyonlara neden olabilmektedir. Pek çok kişinin cilt alerjilerinden şikayet etmesi şaşırtıcı değildir. Müşterilerimizi düşünerek bu riski almak istemiyoruz. Bu nedenle DR. BAUMANN KOZMETİK, ürünlerini parfümsüz, kokusuz ve esansiyel yağlar olmadan müşterilerine hoş kokular sunmak ve hiçbir koruyucu kullanmadan ürünlerini dayanıklı hale getirmek için önemli bir araştırma çabası içerisinde. Bazı DR. BAUMANN özel ürünleri, yasal mevzuatlara göre ilgili ürünlerde belirtilen esansiyel yağlar içermektedir.

Belgelenmiş Etkililik

Çok katmanlı lipozomların cilt üzerinde oldukça fazla faydası bulunmaktadır. Cilt dostu vitaminler gibi önemli maddeleri cilde taşıyabilmekte ve çok kısa bir sürede cildin nem oranını oldukça artırmaktadır.

Bilimsel Doğruluk ve Dürüstlük

Sizi temin ederiz ki, DR.BAUMMAN’da hiçbir zaman yanlış ve abartılı vaatlerde bulunulmaz. Amacımız, kalıtım yoluyla belirlenen sınırlar dahilinde sizin ve cildiniz için maksimum etkiyi ortaya çıkarmaktır.

Cilt Modeli

Çok katmanlı lipozomlarımız, insan cilt hücreleri ile aynı lipitlerden meydana gelmektedir. Bu lipitler ve kullandığımız seramidler, cilt hücreleri arasındaki hücrelerarası maddelerin önemli bileşenleridir. DR. BAUMANN lipozom ürünleri ile ciltte doğal olarak meydana gelen tamamen aynı maddeler ile cildinize bakım yaparak, cildinizle uyum sağlamış olacaksınız. Kısacası, cildinizi “cildiniz” ile koruyacaksınız! Cildiniz için bundan daha doğal bir şey olabilir mi? Önemli bir koşul burada dikkat çekiyor: Lipozom ürünleri hiçbir koruyucu madde ya da parfüm içermez. Bakım ürünlerimizin neden bu kadar etkili ve uyumlu olduğunu şüphesiz ki şimdi anlıyorsunuz! İçinde kimyasal koruyucu maddelerin de mevcut olabileceği doğal kozmetik kriterleri bizim kriterlerimize uygun değildir. Özel kalite standartlarımızı “bionome cilt bakımı” ile tanımlıyoruz.

Doğal İçerik Maddeleri İle Güvence

Ürünlerimiz değerli olan doğal bitkisel yağlar içerir, mineral yağlar ve petrolden elde edilen parafinler içermez. Mineral yağlar, fiyatının düşük olmasından dolayı kozmetik ürünlerinin üretim maliyetlerini önemli ölçüde indirebilir. Edinilen deneyimlere göre daha yüksek konsantrelerde cilt üzerinde bir film tabakası oluşturabilirler ve cildin koruyucu bariyerine zarar verebilirler. Cilde doğal bitkisel yağlar içeren DR. BAUMANN ürünleri ile bakım yapılsa da mineral yağlarının kullanımının bırakılmasından sonra cilt, ilk olarak kuruyacaktır ve sivilceler oluşacaktır. Böyle bir durumda bile cildin koruyucu bariyerinin kendini yenilemesi ve cildin yeniden yeteri kadar nem alabilmesi için DR. BAUMANN ürünüyle bakıma devam edin.

Bilimsel Uzmanlık

DR. BAUMANN KOZMETİK titiz ve kalite bilincine sahip insanlar için birinci sınıf kaliteli ürünler üretmektedir.Tüm kararlar, şirketin kurucuları da olan yetkili bilim adamları (doktor, kozmetik kimyageri) tarafından verilir. Odak noktasında, cildiniz için belirsiz faydalara sahip değişen kozmetik akımları değil, sizin ve cildiniz için yapacağımız bakım yer almaktadır.