Inhalt

İnsanlara, Hayvanlara ve Çevreye Karşı Sorumluluk

DR. BAUMANN KOZMETİK’in en önemli amacı, çevreyi ve insanlarımızı korumaktır. Bu nedenle, kaplar ve şişelerde gereksiz ambalajlar kullanmıyoruz . Hayvanları korumak adına ürünlerimizde ölü hayvanlardan elde edilen maddeler kullanmıyoruz. Hayvansal maddelerin büyük bir kısmı hayvanlara eziyet eden fabrika çiftliğinden elde edilen atıklardan oluşmaktadır.

Gerçek anlamda hayvanları korumak, hayvanları öldürmeyi kesinlikle kabul etmez. Kişinin korumak istediğini öldürmek istemesi bir çelişkidir.

Kendini hayvanları korumaya adamış bir şirket olarak ürünlerimizin ölü hayvan maddeleri içermediğini söylememize gerek yok, çünkü hayvansal maddeler, bitki özlü maddeler ile karşılaştırıldığında hiçbir fayda sağlamaz.

Etsiz vegan beslenmenin etik ve sağlık açısından faydaları ile ilgili daha fazla bilgiyi ücretsiz olarak bizden edinebilirsiniz.

Hayvanları korumak, kozmetikteki maddelerin doğru seçimi ile değil, gıdaların doğru seçimi ile başlar. Bu, kısa süreli bir lezzet hazzı ile bir hayvanın yaşamı ya da ölümü arasındaki ahlaki ve etik bir dengedir. Vicdanınız, çok lezzetli bir yemeğe bir hayvanın yaşamından daha fazla önem veremeyeceğinizi söyleyecektir. 

Sağlıklı Beslenme

Güzel bir cilt için sağlıklı beslenmenin önemine yeterince vurgu yapılmamaktadır. Tıbbi bir bakış açısı ile etsiz, vegan beslenme daha sağlıklıdır. Et yemek ile belirli kanserler, özellikle bayanlardaki göğüs kanseri, arasında bir bağlantı olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Bu konuda daha fazla bilgiyi “Kanser” (cilt 94, s. 272), kanser araştırmaları için tanınmış tıbbi yolculuk, araştırmasından okuyabilirsiniz.

Kozmetik İçerik Maddelerini Tanıma = Tüketicinin Korunması

Tüketicileri korumak adına kozmetik ürünlerinin paketlerinde içerik maddelerini belirtmek yasal bir zorunluluktur (INCI Bildirimi). Ancak (genellikle Latince olan) kavramların arkasında nelerin gizlendiği ile ilgili olarak çok az şey bilinir. Bu nedenle sıkça kullanılan kimyasal koruyucular, parfümler ve petrolden elde edilen ürünler/mineral yağların bir listesini sizin için derledik:

Parfüm:
Parfüm, koku

Kimyasal Koruyucular:
Dibromodicyanobutan, 4-Hidroksibenzoik Asit, Metilparaben, Etilparaben, Propilparaben, Butilparaben, Setilpiridinyum Klorür, klorheksidin, Diklorobenzil Alkol, DMDM Hidantoin, Formaldehid, Imidazolidinyl Üre, Diazolidinyl Üre, Dehidroasetik Asit, Sodyum Dehidroasetat, Methylisothiazolinone, Methylchlorisothiazolinone, Methyldibrome Glutaronitrile, Cetrimonium Bromide, PHB-Ester, Polyamidopropyl Biguanide, Phenoxyl Ethanol, Potasyum Sorbat, Sodyum Benzoat, Sorbik Asit, Benzoik Asit,  Triklosan, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Quaternium 15, Iodpropinylbutylcarbamate.

Mineral yağlar:
Parafin yağı (Vazelin), Parafin-Liquidum, Parafin-Subliquidum, Cera Microcristallina, mikrokristalin mum, ozokerit, ceresin mumu

DR. BAUMANN, ürünlerinde, kimyasal koruyucu maddeler, parfüm, mineral yağ, petrolden elde edilen parafin ve hayvansal maddeler kullanmadığını garanti eder.