Inhalt

Özel kozmetik içerik maddelerinin avantajları ve dezavantajları hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz sizlere aşağıdaki literatürü tavsiye ediyoruz:
“Blue List”, uzmanlar için kozmetik içerik maddelerini “alerjen potansiyel tehlike”lerine göre sınıflandırmaktadır. “Blue List” şu yazarlar tarafından oluşturuldu: Dr. H.P Fiedler, Wiesbaden; Prof. Dr. H. Ippen, Göttingen; Prof. Dr. F. H. Kemper, Münster; Prof. Dr. Dr. N.P. Lüpke, Osnabrück; Prof. Dr. K. H. Schulz, Hamburg; Dr. W. Umbach, Düsseldorf.

Uzman kişiler ve uzman bilgisine sahip olmayan tüketiciler için bilgilendirici bir referans kitabı olarak Dr. Ernst W. Henrich ve Dr. Thomas Baumann’ın hazırladıkları “Die Bewertung kosmetischer Inhaltsstoffe anhand der INCI-Bezeichnungen” (INCI İşaretlerine Dayalı Kozmetik İçerik Maddelerinin Değerlendirilmesi) adlı kitabından bahsedebiliriz. Bu, uyumluluk, alerji tehlikesi ve etkililik ile ilgili kozmetik ürünlerinin değerlendirilmesine yönelik bir kitaptır. Ayrıca, hayvan dostu tüketiciler ve vejetaryenlerin ürünleri doğru seçmelerine imkan vermek için bitkisel ve hayvansal içerik maddelerini ayırt eder.

Çok Katmanlı Lipozomlar: Özel aktif madde ve yardımcı madde

Şaşırtıcı Özellikler: Aktif madde ve yardımcı madde
Lipozomlar, nemlendirici etkisinin yanı sıra önemli bir taşıyıcı görevi de yürüten cilt ile özdeş maddelerdir. Cilt dostu diğer aktif maddeleri de (örneğin vitaminler) cilde iletebilmektedir. Çok fazla cilde nüfuz etme riskinden dolayı ürünlerimizde koruyucu maddeler ya da parfümler kullanmıyoruz.

Garanti edilmiş etkililik. Bilimsel çalışmalar, çok katmanlı lipozomların günde iki kez uygulanmasıyla kısa bir süre içerisinde cildin nem miktarında büyük bir artış olduğunu göstermiştir.

Bu bulgular, Dr. Ghyczy ve ekibi tarafından 1992’de yayınlanan “Haut und Liposome” (Cilt ve Lipozomlar) ile Dr. Roeding ve ekibi tarafından 1992 yılında yayınlanan SÖFW kozmetik dergisinin 10. sayısında yer alan “Beeinflussung der Hautfeuchtigkeit durch Liposomen” (Lipozomların Cilt Nemi Üzerindeki Etkisi) adlı bilimsel eserlerinde belgelenmiştir.

Uyumluluk. Çok katmanlı lipozomların lipit bileşenleri, cilt hücrelerinin doğal bileşenleri olarak bulunur. Bu, mükemmel uyumluluğun temelini oluşturur.

Kurucular

Yöneticiler, kozmetik kimyageri Dr. Thomas Baumann ile doktor ve natüropat Dr. Ernst W. Henrich, 12 yıldan fazla bir süredir birinci sınıf bionome cilt bakım ürünlerini geliştirmek için hedeflerinin peşinden gitmiştir.

Başlangıçtan itibaren güvenilirliğini en iyi şekilde kanıtlamış olan belirli bir plan çerçevesinde çalıştılar: doktor ve natüropat, cilt için en uygun olanı belirlerken kozmetik kimyageri, bu bilgileri laboratuvarda uygun ürünlere adapte etmiştir.

Dr. Henrich ve Dr. Baumann, “Die Bewertung kosmetischer Inhaltsstoffe anhand der INCI-Bezeichnungen” (INCI İşaretlerine Dayalı Kozmetik İçerik Maddelerinin Değerlendirilmesi) adlı kitabın yazarları olarak da bilinmektedir. Bu eser, profesyonel kitlelere ve ilgili son kullanıcılara içerik maddelerine dayalı kozmetik ürünlerinin bir değerlendirmesini sunar. Kitabı doğrudan kozmetik enstitünüzden elde edebilirsiniz.
Ulaşılan özel bionome kalite standartları, daimi, sistematik ve iddialı bir araştırmanın sonucudur.

Dr. Baumann ve Dr. Henrich, sizin ve cildiniz için en iyisini sunmaya devam edecek. Sözümüz sözdür!