Inhalt

History of DR. BAUMANN COSMETIC GmbH

DR. BAUMANN KOZMETİK GmbH Tarihçesi

1980’lerde Dr. Ernst W. Henrich, kırışıkların tedavisi ve yok edilmesi gibi pek çok işlemi de kapsayan kozmetik enstitüleri ile işbirliği içerisinde uzmanlaşmaya başladı. Sağlıklı ve güzel bir cildin uzun vadede sürdürülebilirliği açısından etkili ve sağlıklı bir cilt bakımı önemli olduğu için Dr. Henrich, kozmetik enstitüleri ile genel piyasanın sunduğu cilt bakım ürünleri ile ilgilenmiştir. Böylece, bir doktorun sağlıklı ve etkili bir cilt bakımı için dermatoloji ve natüropatiye yönelmesi gerektiğini bildiği için kozmetik enstitülerinin, eczanelerin, parfümerilerin, aktarların ve diğer dağıtım kanallarının gerekli kriterleri yerine getirmediğini ortaya çıkarmıştır. Bu, onun değiştirmek istediği şey idi. Bu nedenle dermatolojik kalite kriterlerini yerine getirmek için bu dermatolojik konseptleri araştırma laboratuvarına taşıyacak ve bu konseptleri yeni ve gelişmiş ürünlere uygulayacak olan yüksek vasıflı bir kimyacı istihdam etti.

1988 yılında Heidelberg'teki kimyacılar konferansında Dr. Henrich, Dr. Thomas Baumann ile tanıştı. Birlikte, 1990 yılında DR. BAUMANN KOZMETİK GmbH'yı kurdular, bundan sonra iki yılı aşkın araştırma sürecinin ardından ilk ürünlerini başarılı bir şekilde piyasaya sundular. 

 

Fizyoterapist Dr. Thomas Baumann             Uzman Dr. Ernst W. Henrich

Başlangıçtan itibaren satışlar ve dağıtım, sadece uzman cilt analizi ve konsültasyon garantisi veren kaliteli kozmetik enstitüleri vasıtasıyla gerçekleşmiştir. Bunun nedeni ise DR. BAUMANN adının sadece ürün kalitesini değil, aynı zamanda kaliteli konsültasyon ile müşteri hizmetini de simgelemesidir.

Ürün geliştirmedeki en önemli şey, optimal uyumluluk ve etkililik gibi sağlık ve dermatolojik kriterlere odaklanmaktır. Bu, cilt üzerinde olumsuz bir etki yaratabilecek maddelerin tanımlanmasını ve bunlardan vazgeçilmesini gerektirir. Cilt bakım ürünleri için minimum dermatolojik kriterler şunlardır:

  • Parfüm/koku maddeleri içermemeleri (en kötü alerjenler göz önüne alındığında)

  • Koruyucu maddeler içermemeli (en kötü alerjenler arasında dahi)

  • Mineral yağlar içermemeli (cildin koruma bariyeri üzerinde olumsuz bir etki yaratması nedeniyle)

Dr. Henrich, dermatolojik ve sağlık nedenlerinden dolayı yok edilmesi gereken maddeleri belirledikten sonra, en iyi uyumluluğu sunan, cilt üzerinde kesinlikle olumlu bir etkisi bulunan ve ciltle özdeş ya da cilde özgü maddeler ve vitaminler gibi ciltte ve vücutta doğal olarak bulunan içerik maddelerini ve aktif maddeleri belirlemiştir. Vücuda ya da cilde özgü maddelerin faydaları uyumluluğunda gizlidir, çünkü bu maddeler alerjileri tetiklemez. Bu optimal maddeler, Dr. Henrich ve Dr. Baumann tarafından tercih edilebilir maddeler olarak belirlenmiştir. 2003 yılında, on beş yıllık araştırmanın büyük aşamalar kaydetmesinin ardından DR. BAUMANN, yalnızca ciltle özdeş maddeleri ve vitaminleri içeren dünyanın ilk ve tek cilt bakım serisini piyasaya sunmuştur: SkinIdent®. Ancak o zaman yıllarca üzerinde çalışılmış olan cilt bakımında mükemmelliğe erişilmiştir.

Başlangıçtan itibaren uyumluluk ve etkililik kriterleri çok önemli bir rol oynamıştır. Ve DR. BAUMANN KOZMETİK'in çevreyi ve hayvanları koruma ile ilgili etik kriterleri uygulaması gerektiği gün yüzüne çıkmış oldu. İnsan sağlığına özen gösterme sözlerinde Dr. Henrich ve Dr. Baumann, 'etik olgunlaşma' sürecinden geçmiştir. Hiç kimse, hayvanlar ve çevre pahasına başarıya ulaşmak istemez.

Gerçekleri araştırmaya bağlı olarak kozmetik ve gıda maddelerinin üretiminde kullanılan adı geçen "üretim hayvanları" nın ıslah etme ve katletme sürecinde korkunç derecede acı çektiği ortaya çıkmıştır. Bu nedenlerden dolayı hayvansal hiçbir içerik maddesinin kullanılmaması gerektiği netlik kazanmış oldu.

DR. BAUMANN KOZMETİK GmbH, asla hayvan deneyleri yapmaz ya da hayvanlar üzerinde yapılan deneyleri onaylamaz. DR. BAUMANN KOZMETİK, mümkün olduğunca çevreyi korumak ister. Bu da gereksiz ambalajlama materyallerinin bırakılmasını sağlar, çünkü ambalajlama, ürünlerin etkililiği ya da uyumluluğu ile ilişkili değildir. 2003 BM'nin yaptığı açıklamaya göre, dünya çapındaki atık üretimi büyük bir problem haline gelmektedir.

Listelenen tüm kriterler, cilt dostu, hayvan ve çevre dostu ürünlere sahip DR. BAUMANN KOZMETİK felsefesinin ayırıcı bir özelliğidir. Bu güzellik ürünlerinde kesin kalite kriterleri bulunmadığı için DR. BAUMANN KOZMETİK de adı geçen "organik kozmetik"ten belirgin şekilde ayrılır. Bu nedenle "Bionomi" kelimesinden türeyen ve (Alman Sözlüğü Duden'e göre) hayat kanunları bilimi olarak adlandırılan "bionome" terimi seçilmiştir. Bionome, tüm DR. BAUMANN ürünlerinin ve bu ürünlerin üretiminin, cildin ihtiyaçları, sağlık, hayvanlar ve çevre ile uyum içerisinde olduğunu göstermektedir. Bionome kalite kriterleri şunlardır: 

Koruyucu maddeler kullanmadan uzun ömürlüdür
Mineral yağlar içermez
Hayvansal kökenli maddeler içermez
Gereksiz ambalajlama içermez
Parfüm ve kokular içermez
Cilt dostu vitaminler içerir
Saf ve doğal bitkisel yağlar içerir
Ciltle özdeş aktif maddeler içerir
Oldukça etkili çok katmanlı lipozomlar içerir
Yüksek kaliteli bitki ağırlıklı maddeler içerir

* esansiyel yağlar, yüksek alerji riskini ortaya çıkaran parfümler içermektedir, bu nedenle özel uygulama alanları için özelleştirilmiş belirli ürünlerdeki esansiyel yağlar, yasal gerekliliklere uygun olarak etiketlenir.

DR. BAUMANN KOZMETİK GmbH, cilt ve vücut sağlığını iyileştirmek için derhal bütünsel bir yaklaşım geliştirmiştir. Güzellik ve cilt bakımı, sağlık bakımı olmalıdır! Sadece dıştan yapılan bakım çok iyi olabilir, içten beslenmenin ihmal edilmesi halinde bu bakıma ya çok az yardım edecektir ya da hiç etmeyecektir. Cilde kan damarları yoluyla taşınan besin maddeleri, sadece yenilen ve bağırsak tarafından emilen besinler kadar iyi olabilir. Bu nedenle DR. BAUMANN KOZMETİK, güzellik uzmanlarını sadece dıştan cilt bakımı ve sağlık bakımı konularında değil, aynı zamanda içten mükemmel güzellik bakımı olarak sağlıklı beslenme konusunda da eğitmektedir. Bu, bilimsel olarak, beslenme ile ilgili eskiden kalma yanlış bilgileri benimsemeden beslenme araştırmasındaki en son buluşlara dayanmaktadır. Sadece dikkatle yapılan bilimsel araştırma ve saygın beslenme uzmanlarının bilgileri göz önünde bulundurulmaktadır. Örneğin, 2003 yılındaki ilgili makale, vejetaryen ve sebze ağırlıklı beslenmenin sağlık açısından faydaları konusuyla ilgili olarak ADA (Amerikan Diyetetik Derneği) ve DC (Kanadalı Diyetisyenler) tarafından ve birlikte yayınlanmıştır. ABD ve Kanada'nın en saygın diyetisyenlerinden bazıları bu derneklerin üyeleridir. ADA'nın tek başına yaklaşık 70,000 üyesi bulunmaktadır. Bu makalede şunlar yer almaktadır:

Çok iyi planlanmış vegan beslenme ile vejetaryen beslenmenin diğer türleri, hamilelik, emzirme, erken ve geç çocukluk ve ergenlik gibi yaşam döngüsünün her aşaması için uygundur. Vejetaryen beslenme çeşitli faydalar sunar.”

Bunlara ek olarak şunlar yer almaktadır:
Bu, tüm vejetaryen ve vegan beslenmeyi de içine alan uygun şekilde planlanmış vejetaryen beslenmenin sağlıklı ve beslenme açısından yeterli olduğunu ve belirli hastalıkların tedavi edilmesinde ve önlenmesinde sağlık açısından faydalar sağlayabildiğini belirten, Amerikan Diyetetik Derneği'nin (ADA) ve Kanadalı Diyetisyenler'in (DC) yayınladığı bir makaledir.”

Vejetaryen beslenmeye olan ilginin desteklenmesi ve artırılması diyetisyenlerin sorumluluğundadır.”

Bunu her zaman sağlık ve beslenme ile ilgilenen kişilerin yararına yapıyoruz. Et tüketiminin çok büyük çevresel problemlere neden olduğu da unutulmamalıdır. Sadece 1 kg et üretmek için yaklaşık 16 kg bitkisel madde ve 10,000 ila 20,000 litre arasında su (10 ila 20 ton su) gerekmektedir. Bitkiler, hayvan yetiştiriciliğinde hayvan besinleri olarak kullanılmak üzere gelişmekte olan ülkelerden ihraç edilmektedir. Üçüncü dünya ülkelerindeki gençler ve çocuklar açlıktan kavrulmaktadır. Hayvan yetiştiriciliğinden elde edilen yüksek miktarlardaki sıvı gübre yeraltı sularımızı ve çevremizi kirletmektedir. Süt üretimi için ve süt akışının sürekliliğini sağlamak için inekler düzenli bir şekilde aşılanmaktadır. Buzağılar doğumdan hemen sonra annelerinden ayrılmaktadır. Kişi, bir anne-çocuk ilişkisinin bu hayvanlarda da güçlü olduğunu hissederse, çok korkunç bir acının bu hayvanlara verdiğini de anlamış olur. Çünkü pek çok buzağı "doğmakta" ve pek çoğu imha edilmektedir. AB, adı geçen "Zalim Primi", yeni doğan buzağıların öldürülmesi için ödenen son derece ters bir prim, için ödediğimiz vergileri kullanıyor. Yumurtalar, tavuklar tarafından kafeslerde bırakılır, bu kafeslerdeki hayvanlar, tüm hayatlarını, bir A4 kağıdı kadar bile büyük olmayan küçücük bir alanda işkence içinde sürdürür. Bu uygulamayı Alman Yüksek Mahkemesi, Federal Anayasa Mahkemesi, 1990 yılında hayvanlara yapılan zalimlik olarak eleştirmişti.

Ancak bugüne kadar bu hayvanların acı çekmesi ile ilgili olarak hiçbir değişiklik yapılmadı. Yumurta veren tavukların beslenmesinde yavruların yaklaşık %50'sini, toz ya da gaz verilen dişi tavuklar oluşturmaktadır.

DR. BAUMANN KOZMETİK, hayvanlarla olan bu ilişkiden kendini mümkün olduğunca uzak tutmuştur ve bu nedenle yıllardır dünya çapında yürütülen çocukları ve hayvanları koruma projelerine destek vermiştir. Bunlara iki örnek verecek olursak: DR. BAUMANN KOZMETİK GmbH, hayvan haklarına yardımda bulunmada dünyanın en büyük hayvan koruma organizasyonu olan PETA'nın ana sponsorlarından bir tanesidir. Diğer pek çok projenin yanı sıra Vejetaryen Vakfı gençlik ödülünü de finanse etmektedir. 

Müşteriler, DR. BAUMANN KOZMETİK GmbH'de bütünleşik bir cilt bakım ürünü, SPA sağlık ürünleri, dekoratif kozmetik ürünleri, beslenme ile ilgili tavsiyeler ve besin destekleri alırlar. Ürün çeşitliliği o kadar kapsamlıdır ki tüm cilt tipine, erkeklere, bayanlara, (çocuklar ve gençler de dahil olmak üzere) her yaştan insanlara ve her gelirden müşteriye hizmet etmektedir. DR. BAUMANN KOZMETİK'in merkez noktasını evde yapılan cilt bakımı oluşturur, çünkü kozmetik enstitülerinde yapılan bakımlar, optimal cilt durumuna ulaşmak için yeterli değildir. Çünkü evde yanlış yapılan cilt bakımı hataları enstitüde onarılamaz. Diğer yandan, profesyonel bakımın ihtiyaç duyulduğu cilt problemleri ortaya çıkmadığı sürece enstitüdeki bakımlara gerek kalmadan DR. BAUMANN ürünlerini evde kullanarak optimal cilt durumunu elde edebilirsiniz.

Popülerliği artan DR. BAUMANN ürünleri, en iyi ve uzun süreli bir başarıya ulaşmak için sürekli olarak müşterilerin ve onların ciltlerinin bakımına odaklanmanın doğru olduğunu ve doğru olacağını göstermiştir. Yöneticiler, Dr. Henrich ve Dr. Baumann, müşterileri için en iyi sağlık ve güzellik bakımı üzerinde durmadan çalışmakta ve araştırmalar yapmaktadır. Bu her zaman böyledir, buna güvenebilirsiniz!