Grosses Bild

Inhalt

Bionome SPA

Sağlık Serisi

Dr. BAUMANN ile lüks bir yerde “sağlık” deneyimi.

Rahatlatıcı, dinlendirici ya da canlandırıcı – Bionome kalitesindeki sağlık bakım ürünleri.

Bionome SPA

Tarihsel olarak “spa” kelimesi, su ile gelen sağlık anlamındaki Latince “sana per aquam” kelimesinden türemiştir. O zamandan beri bu terim, aynı zamanda yağlar, esansiyel yağlar, çamur kitleleri, deniz tuzu, algler vb. gibi sağlığı ve refahı artıran her şeyin kullanımı ile ilgili olmaya başlamıştır. Günümüzde de SPA, sağlık merkezleri, gündüz spaları ve kozmetik enstitüleri için kullanılan eş anlamlı bir kelimedir. Sağlık bakımları, kozmetik enstitülerinde özel SPA ürünleri ile uygulanır. Evde yapılan güzellik bakımı, kalıcı başarı elde etmek için bu bakımlar ile uyumlu olmalıdır.

“Bionomi”, Almanca Sözlüğü Duden’e göre “hayat kanunları bilimidir”. Bu yasalar, tüm DR. BAUMANN KOZMETİK ürünlerinin ve bionome SPA serisinin gelişimi için kaliteli bir temel oluşturur. Sağlık ve rahatlamanın yanı sıra bionome SPA ürünleri, mükemmel ve sağlıklı bir cilt bakımı da sunar. Bu nedenle tüm içerik maddeleri sıkı dermatolojik ve alerjik kriterlere göre seçilmekte ve bu düşünce çevremize aktarılmaktadır.

Bionome güzellik bakımının amaçları şunlardır:

  • İçerik maddelerinin seçiminde dermatolojik ve alerjik bilgilerin tutarlı kullanımı ile optimum uyumluluğun sağlanması.

  • Etkileri açıklanan ve belgelenen ve bu nedenle cilt için yararlı olan içerik maddelerinin dikkatli seçimi.

  • Deri fizyolojisi ve anatomisiyle içerik maddeleri uyumunun sağlanması. Ciltte ve organizmada mevcut olan ve doğal olarak bulunan birçok madde ciltle ve vücutla özdeştir. Bu bakımdan en gelişmiş ürün serimiz olan SkinIdent®, sadece ciltle özdeş içerik maddeleri ile vitaminlerden oluşmaktadır.

  • Paketleme gibi gereğinden fazla ambalaj atıklarından kaçınarak çevre dostudur.

  • Hayvansal maddeleri kullanmayarak hayvan dostudur.