Inhalt

Ampoules and Masks

Konsantre aktif maddeler ile ciltte hedeflenen iyileşmeler - evdeki günlük bakım için mükemmel.

Ampuller ve Maskeler – Konsantre aktif maddeler ile ciltte hedeflenen iyileşmeler

Maskeler ve Ampuller, SkinIdent® ve DR. BAUMANN KOZMETİK'İN bakım sisteminde önemli bir rol oynar. Lipozom ürünleri ile etkileşim halindeki yüksek konsantrelerdeki aktif maddeler, yüz üzerinde özel amaçlara ve kalıcı sonuçlara ulaşmak için tasarlanmıştır. Mevcut cilt profilinde şaşırtıcı ve odaklı bir iyileşme, yukarıda bahsedilen içerik maddeleri ile mümkündür. Bu şekilde, ampuller, maskeler ve lipozom preparatları kullanılarak güzellik uzmanları tarafından yapılan bakımlar, tavsiye edilen ev bakım ürünleri ile evde de başarılı bir şekilde devam ettirilebilir. Güzellik uzmanınız, cildinizin özel durumuna göre ideal ürünler ile uygulanması hakkında memnuniyetle size bilgi verecektir.

Aktif İçerik Maddeleri Ampuller

Aktif İçerik Maddeleri Ampulleri konsantrelerinin geniş çeşitliliği, her cilt ihtiyacı ve cilt durumu için çözümler sunar. Özellikle her gün cilt bakım rutinine ek olarak, düzenli bir "kür tedavisi" olarak ya da özel cilt problemleri ve cilt durumları ile başa çıkmak için mükemmeldir.

DR. BAUMANN ve SkinIdent® tarafından belirlenen özel ampuller, uygulamada vecildi tazelemede gözle görülebilir faydalar sunar. Her uygulamadan sonra ampuller, hava almayacak şekilde bir sonraki kullanım için kapatılabilmektedir.

SkinIdent®-Ampulleri

SkinIdent® ürünlerinin çok önemli bir özelliği, sadece ciltle özdeş aktif maddeler ve vitaminler içermesidir.

Vitamin E, A, Lipid (E ve A Vitaminleri, Lipit)
İçeriğindeki doğal E vitamini sayesinde mükemmel koruma; A vitamini sayesinde mükemmel bir yenilik ve ciltle özdeş lipitler sayesinde de cilt katmanlarının dışında cilt bariyer fonksiyonunun mükemmel bir şekilde güçlenmesini sağlar.

Vitamin C, H, D-Panthenol (C ve H Vitaminleri, D-Panthenol)
Yenileyici provitamin D-Panthenol ile birlikte C vitamininin koruyucu özellikleri cildiniz üzerinde olağanüstü ve uzun süreli koruma ve yenileme etkisi sunar.

Hyaluron-Urea (Hyaluron -Üre)
Hyaluronik Asit ve Üre, cilt için gerekli iki nemlendirme faktörüdür. SkinIdent® Lipozom ürünleri ve maskeler ile birleştirildiğinde cilt üzerindeki güçlü ve dayanıklı etkisi oldukça artar.

Lecithin-Ceramid (Lesitin-Seramid)
Lesitin ve seramidler, genel olarak sağlık bir cilt ve cildin dış tabakalarının bariyer (koruyucu) fonksiyonu için iki önemli faktördür. Cildin dış tabakalarının bariyer fonksiyonu, cilt içindeki nem miktarının korunmasına ve çevresel etkilerin cilde zarar vermesini en aza indirmeye yardımcı olur. Bu ampul, cildinizin doğal fonksiyonlarını güçlendirir.

DR. BAUMANN®-Ampulleri

Nemlendirici Ampul – Humidity
Nemi artıran Hyaluronik Asit, tüm cilt tipleri tarafından mükemmel şekilde tolere edilir. Ek aktif içerik maddeleri ile birleşimi sayesinde cildi sıkılaştırma etkisi bulunmaktadır. Aynı zamanda hassas göz çevresi için de kullanılır.
Bu ampullerin düzenli şekilde kullanılması, Eye Cream (Göz kremi) ve Eye Gel (Göz jeli)'in mükemmel etkisini tamamlar.

Hyaluronik Asit Ampulleri – Hyaluronic
Bu ampuller, hyaluronik asidin yoğun nemlendirici etkisi sayesinde sıkılığını ve nemini kaybetmiş ciltler için idealdir.

Doğal E vitaminine dair bilgiler
Doğal E vitamini, cilt için koruyucu bir vitamindir. Keratinli tabakanın nem miktarını artırmayı ve böylece cilt yüzeyinin görünümünün iyileşmesini sağlar. Serbest radikallerin neden olduğu cilt hasarlarını önler, cilt üzerinde bir anti aging (yaşlanma karşıtı) etkisi bulunmaktadır. E vitaminin düzenli kullanımı, UV ışınlarına karşı koruyucu bir etki yaratır.

Vitamin-E-Ampoule (E Vitamini Ampulleri) – Doğal E Vitamini Ampulleri Bir Hyaluronik Asit Jeli içerisinde yayılmıştır
Bu ampuller, her güneşlenmeden ve solaryum uygulamasından önce yüz, boyun ve dekolte bölgesi gibi cildin en hassas bölümlerinde kullanılmalıdır. Güneş alerjisi ile pigment lekelerine eğilimli olan cilt tipleri ve olgun ciltler için uygun ürünlerdir.

Vitamin-E-Ampoule %100 doğal kaynaklı konsantre (E Vitamini Ampulleri)
Bu bitkisel kaynaklı E vitamininin %100 "ballı" konsantresi, özellikle yüksek E vitamini içeriği istendiğinde tavsiye edilmektedir. Diğer DR. BAUMANN ürünleri ile kolayca birleştirilebilir. 

Vitamin-A-Ampoule (A Vitamini Ampulleri)
A vitamini, hasar görmüş cildi yeniler ve cildin kolajen miktarını artırır. Çizgilerin ve kırışıklıkların erken oluşumuna karşı etkilidir. Bu ampuller, erken yaşlanmış, güneşten zarar görmüş ya da kırışık ciltler için mükemmel bir çözümdür.

Horse-Chestnut-Ampoule (At Kestanesi Ampulleri)
Diğer değerli maddelerle birlikte bu ampuller, cilde kan akışını düzenler ve yüzeysel kan damarı duvarlarını güçlendirir. Yanak ve burun bölgelerindeki kızarıklıkları önemli ölçüde azaltmaya yardımcı olur ve kuperoz tedavisi için idealdir. 

Ceramid-Ampoule (Seramid Ampulleri)
Keratinli tabakanın lipid miktarı; yaşlanma, çevresel etkiler ya da yanlış yapılan cilt bakımından dolayı zarar gördüğünde cilt, zengin içerikli bakıma rağmen pullu ve kuru görünebilir. Cilt hücreleri arasında yer alan hücrelerarası maddeler, lipidler ile birlikte sağlıklı bir cildin çeşitli fonksiyonlarını yerine getirmekten sorumludur. Hücrelerarası maddeler çoğunlukla seramidlerden oluşmaktadır. Ceramid-Ampoule (Seramid Ampulleri)ni uygulayarak pullu ve kuru bir cilde etkili bir biçimde karşı koyabilirsiniz.

Herbal-Vital-Ampoule (Bitkisel Sağlık Ampulleri)
Sakinleştirici aktif içerik maddeleri olarak fesleğen, papatya ve iştah açıcı bitkilerin birleşimiyle oluşan bu ampuller, kirli ve kuru ciltler ile kızarıklığa eğilimli ciltler için mükemmel çözüm sunar. Sivilcesi bulunan kirli ciltlere aynı zamanda DR. BAUMANN Active Care ile bakım yapılmalıdır.

Lecithin-Ampoule (Lesitin Ampulleri)
Kalın keratinli tabakaya sahip cilt ile inatçı beyaz noktaları bulunan ciltler için idealdir. Lesitin, keratinli tabakanın su miktarını olumlu yönde etkilediği için aşırı ölü hücreleri ve beyaz noktaları yumuşatarak ciltten kolay atılmalarını sağlar. Bu ampullerde yer alan macadamia fındık yağı, lesitin etkisini artırır ve cildi gözle görülür bir biçimde pürüzsüz hale getirir.

After AHA Peeling (Après Peeling Kürü Ampulleri)
Bu ampullerin aktif maddeleri; lesitin, macadamia fındık yağı, aloe vera, E, A ve C vitaminleridir. Cildin lipid koruma mantosunu yenilemek için peeling tedavisi sonrası kızarmış ve tahriş olmuş ciltlere uygulanan bir ampuldur.

Jojoba-Ampoule (Jojoba Ampulleri)
Bu ampuller, sadece %100 soğuk preslenmiş yüksek kalitedeki jojoba yağı içerir. Jojoba yağı, insan cildi ile oldukça uyumludur (jojoba yağı insan sebumuna çok benzer). Jojoba ampulleri düzenli olarak kuru ciltlere uygulanmalıdır (özellikle yağ kaybı olan kuru ciltler için). Bu ampullerin etkili bir şekilde işlevini yerine getirebilmesi için gece kullanılması tavsiye edilmektedir.  

Evening Primrose Oil (Çuha Çiçeği Yağı)
Bu ampuller, yüksek kalitede %100 çuha çiçeği yağı içerir. Önemli ve değerli Gamma Linolenik Asidi içerisinde barındırır. Çuha çiçeği yağı, kuru, hassas ve pullu ciltlerin bakımı için idealdir ve diğer pek çok cilt problemi için tavsiye edilmektedir. Yanma hissi duymadan yaralı ya da çatlak ciltlere uygulanabilen tek içerik maddesidir. Bu nedenle, yukarıda bahsedilen durumlara sahip cilde öncelikle çuha çiçeği yağı ile bakım yapmak, daha sonra da adım adım lipozom ve kremlerle eksiksiz bir bakıma geçmek tavsiye edilmektedir. Çuha çiçeği yağı, Bio- Ceramid Ampoule (Bio-Seramid Ampuller) ile birleştirilerek kullanılabilmektedir.

Aloe Vera-Ampoule (Aloe Vera Ampulleri)
Bu ampuller, hyaluronik asit ve üreyle birlikte aloe vera jelinin sakinleştirici ve yatıştırıcı etkisi sayesinde gergin, çatlak ve tahriş olmuş ciltler için uygundur.

Aloe Vera Plus-Ampoule (Aloe Vera Plus Ampulleri)
Bu ampuller, aloe vera ekstresi dışında bitkisel kaynaklı saf E vitamini ile A ve C vitaminleri içerir. Bu nedenle, sakinleştirici ve yatıştırıcı etkisi aloe vera ampullerinden daha yoğundur. Bunlara ek olarak A ve E vitaminlerinin cilt üzerinde koruyucu ve yenileyici etkileri bulunmaktadır. Bu ampuller, aşırı kuru, güneşten zarar görmüş ya da tahriş olmuş ciltler için tavsiye edilmektedir.

Yüz Maskeleri – cildi şımartan kalıcı bakımlar

DR. BAUMANN ve SkinIdent® maskeleri, yoğun bir cilt bakımının tüm özel ihtiyaçlarını karşılar. Etkileri, uygun ampul ya da ampullerin önceden uygulanması ile artırılabilir.

SkinIdent®-Maskeleri

Mükemmel ve yüksek kaliteli SkinIdent® ürünleri, sadece ciltle özdeş aktif maddeler ile vitaminler içerir.

Cream Mask for normal and dry skin (Normal ve kuru ciltler için Krem Maskesi)
Yüksek kalitedeki ciltle özdeş lipidler cildinize bakım yapar, cildinizi mükemmel derecede pürüzsüz hale getirir ve ipeksi yumuşaklık kazandırır. E vitamini cildi korurken D-Panthenol ve Allantoin cildi yeniler ve yumuşatır. Hyaluronik Asit, cildin nem miktarını en üst seviyeye çıkarır.

Liposome-Vitamin-Ceramid-Mask (Lipozom-Vitamin-Seramid Maskesi)
Çok katmanlı lipozomlar, cildin nem miktarını belirgin şekilde artırır. Seramidler, cildin üst tabakasında bariyer fonksiyonunu güçlendirir. Allantoin, D-Panthenol, E, A ve C vitaminleri cildi korur ve yeniler. Böylece cildiniz daha sıkı görünür.

DR. BAUMANN® Maskeleri

Liposome Mask (Lipozom Maskesi)
Düzenli kullanımda cildin hem üst düzeyini hem de daha derindeki tabakaları değerli aktif maddeler ile besler. İnce çizgi ve kırışıklıkları etkili bir şekilde yok eder. Amaç, daha temiz ve daha doğal görünüm sağlamaktır. Cildin nem miktarını oldukça artırır. Cilt kirliliklerini azaltmaya yardımcı olur. Cilt daha pürüzsüz, daha yumuşak, daha canlı ve güzel görünür. Sıkılığını ve tazeliğini geri kazanır.

Aloe Vera-Mask with Herbs (Bitkisel Aloe Vera Maskesi)
Değerli içerik maddelerine sahip bu jel bazlı maske, gergin, kızarık, tahriş olmuş ve kirli ciltlerde sakinleştirici ve yatıştırıcı bir etki yaratır. Soğuk ve yatıştırıcı etkisi bulunan aloe vera ile papatya, fesleğen, iştah açıcı ve biberiye bitkileri gibi şifalı otları içeren maskenin güneşlenmeden sonra kullanılması idealdir.

Cream mask for a dry and very dry skin (Kuru ve çok kuru ciltler için krem maskesi)
Sadece cildin neme ve aktif maddelere ihtiyaç duyduğu anda değil, aynı zamanda cildin yağ oranının yetersiz kaldığı durumlarda da uygulamak için ideal bir üründür. Bu maskenin içeriğinde bulunan yumuşak ve şifalı kaolinin cilt üzerinde temizleyici ve güçlü sakinleştirici etkisi bulunmaktadır. Aynı zamanda içeriğindeki jojoba yağı, laktik asit ve fesleğen gibi aktif maddeler cilde yoğun bakım yapar.

Cream Mask for oily and impure skin (Yağlı ve kirli ciltler için krem maskesi)
Şifalı toprak, jojoba yağı, shea yağı ve papatya yağı gibi değerli içerik maddeleri sayesinde bu maskenin oldukça sakinleştirici ve temizleyici etkisi bulunmaktadır. Aşırı sebumu ve ölü hücreleri yok eder (keratinli tabaka hücreleri). Cilt, zamanla daha yumuşak ve daha temiz olur, yağlı görünümü azalır.