Inhalt

Güncel Haberler

Ocak 2010

Vegan nedir?
Nedenvegan?

ProVegan.info'ya bağlanın:
Aralık 2009

Film Raporu: "İklim değişikliğine dur deyin! Seçkin kişiler, Avrupa Parlamontosu'nda etten vazgeçme çağrısında bulundu" – ZDF makalesi, Aralık 2009

Film raporuna göz atın (buraya tıklayınız)

Ekim 2009

Model- Kozmetik Enstitüsü HOTEL SWISS VEGAN'da açıldı

Tüm katılımcılar seminer boyunca DR. BAUMANN Model-Kozmetik Enstitüsü'nü Bodensee'deki HOTEL SWISS VEGAN'da ziyaret edebilir. DR. BAUMANN KOZMETİK, yeni başlayanlara ve var olan kozmetik enstitülerine özel gelişimi de dahil eden böyle bir olanağı finanse etmek için hizmet sunuyor.

(büyütülmüş görünüm için buraya tıklayınız)

 

Temmuz 2009

ADA, vejetaryen beslenme ile ilgili güncel makalesini yayınladı

CHICAGO. Amerikan Diyetetik Derneği, vejetaryen beslenme ile ilgili güncel bir makale yayınladı. Bu makalede, çok iy planlanmış vejetaryen diyetlerinin yetişkinler, bebekler, çocuklar ve gençler için sağlıklı ve besleyici olduğundan, kalp hastalıkları, kanser, obezite ve şeker hastalıklarını da içine alan kronik hastalıkları tedavi etmede ve önlemede yardımcı olduğundan bahsedilmektedir.

Amerkan Diyetetik Derneği Dergisi'nin Temmuz sayısında yayınlanan ADA makalesi, vejetaryen beslenme ile ilgili Derneğin resmi görüşünü ortaya koymaktadır:

"Bu, tüm vejetaryen ve vegan beslenmeyi de içine alan uygun şekilde planlanmış vejetaryen beslenmenin sağlıklı ve beslenme açısından yeterli olduğunu ve belirli hastalıkların tedavi edilmesinde ve önlenmesinde sağlık açısından faydalar sağlayabildiğini belirten, Amerikan Diyetetik Derneği'nin yayınladığı bir makaledir. Çok iyi planlanmış bir vejetaryen beslenme, hamilelik, emzirme, bebeklik, çocukluk ve ergenlik gibi yaşam döngüsünün her aşamasındaki kişiler ve sporcular için uygundur."

ADA'nın yayınladığı makale ve beraberindeki belgeler, Winston Craig, PhD (doktora derecesi), MPH (halk sağlığı uzmanı), RD (lisanslı diyetisyen), Andrews Üniversitesi beslenme ve sağlık bölünmü profesörü ve başkanı; ile Reed Mangels, PhD (doktora derecesi), RD (lisanslı diyetisyen), Baltimore'de Vejetaryen Araştırma Grubu'nda, beslenme danışmanı, Md (tıp doktoru) tarafından kaleme alınmıştır.

Yeniden düzenlenmiş olan makale, yeni konuları, vejetaryenler için önemli besinlerle ilgili ek bilgileri, yaşam döngüsünde yer alan vejetaryen beslenmeleri ve kronik hastalıkların tedavisinde ve önlenmesinde vejetaryen beslenmenin faydasını içermektedir. ADA'nın yayınladığı makaleye göre, "Vejetaryen beslenme, yaşam döngüsünün her aşaması için gereklidir. Vejetaryen beslenmeye olan ilginin artmasının pek çok nedeni vardır. Amerika Birleşik Devletleri'ndeki vejetaryen kişilerin sayısının önümüzdeki on yıl içerisinde artması bekleniyor."

ADA'nın yayınladığı makaleye göre vejetaryen beslenme her zaman kandaki kolesterolün düşük seviyelerde olması, düşük kalp hastalığı riski, düşük kan basıncı düzeyi, düşük hipertansiyon riski ve 2 çeşit şeker hastalığını da içine alan sağlık faydaları ile ilişkilidir. "Vejetaryenler, daha düşük bir vücut kitle endeksi ve daha düşük kanser oranlarına sahip olma eğilimindeler. Vejetaryen beslenmede doymuş yağ oranı ile kolesterol daha düşüktür ve içerisinde daha yüksek seviyelerde diyet lifi, magnezyum, potasyum, C ve E vitaminleri, folik asit, karotenoid, flavonoid ve diğer bitkisel ilaçlar barındırır. Bu beslenme farklılıkları, çeşitli ve dengeli vejetaryen beslenmeyi takip eden farklılıkların sağlık açısından bazı faydalarını açıklamaktadır."

Makale, vejetaryen beslenmenin hamilelik döneminde yeterince besleyici olabileceğini ve anne ile bebek sağlığının olumlu sonuçlar verebileceğini göstermek için ADA Kanıt Analizi Kütüphanesi'nden edinilen bilgiler ve ADA kanıt analizi sürecinden elde edilen sonuçlara dikkat çekmektedir. Ek olarak, kanıta dayalı bir inceleme, vejetaryen beslenmenin iskemik kalp hastalıklarından kaynaklanan daha düşük bir ölüm riski ile ilşkili olduğunu göstermiştir.

ADA'nın vejetaryen beslenme ve kanser ile ilgili makalesinin bir bölümü, vejetaryen beslenmedeki kanserden koruyucu faktörler ile ilgili detayları sunmak için önemli ölçüde detaylandırılmıştır. Osteoporoz konusunda detaylı bilgi verilmiş olan bölüm, meyvelerin, sebzelerin, soya ürünlerinin, proteinin, kalsiyumun, D ve K vitaminlerinin ve potasyumun kemik sağlığı için üstlendikleri görevleri içermektedir. Yazarın belirttiğine göre,"Lisanslı diyetisyenler, önemli besin maddeleri ile ilgili bilgiler verebilir, hastalık ve alerjiler nedeniyle besin kısıtlamaları bulunan kişilerin ihtiyaçlarını karşılamak için vejetaryen beslenmede değişiklik yapabilir ve yaşam döngüsünün farklı aşamalarında yer alan müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamak için kılavuzlar sunabilir."

###

Amerikan Diyetetik Derneği, gıda ve beslenme uzmanlarından oluşan dünyanın en büyük organizasyonudur. ADA, kendini ulus sağlığının iyileştirilmesine, araştırma, eğitim ve savunma yollarıyla diyetetik mesleğinin geliştirilmesine adamıştır. Amerikan Diyetetik Derneği'ni www.eatright.org adresinden ziyaret edebilirsiniz.

 

Nisan 2009

Yeni DR. BAUMANN makyaj çantası

Şimdi DR. BAUMANN Kozmetik Enstitüsü'nde mevcut.

(click here for an enlarged view)

(büyütülmüş görünüm için buraya tıklayınız)


 
Kasım 2007

Yeni DR. BAUMANN makyaj standı

(büyütülmüş görünüm için buraya tıklayınız)

Yeni DR. BAUMANN makyaj standı. Stand, kolay taşınması için iki parça halinde ulaştırılır.
Boyutları (H x W x D): 165 x 50 47 cm
Kat ünitesi yüksekliği: 87 cm
 
Mayıs 2007

"En çok hayvan dostu olan kozmetik markası" ödülü

20 Mayıs tarihinde DR. BAUMANN KOZMETİK GmbH, "en çok hayvan dostu olan kozmetik markası" kategorisinde Başarı Ödülü almıştır.

PeTA'dan Dr. Henrich ve Dr. Baumann'a gelen tebrik mektuplarından bir alıntı:
“...Şirketiniz, DR. BAUMANN KOZMETİK GmbH, diğer kişilerin dikkatini hayvanları koruma konularına çektiği ve hayvansal kökenli içerik maddelerini barındırmadığı birinci sınıf kalitedeki ürün alternatifleri sunduğu için toplumumuzda daha etik bir yaşam tarzına katkıda bulunmaktadır. Hayvanların korunması için yaptığınız yenilikçi ve atılımcı katkınız, sizin bu davranışınızı takip edeceğini umduğum diğer şirketler için olağanüstü bir model.Sizin bu öngörünüz ve inisiyatifiniz, bilinciniz, yaratıcılığınız ve dostluğunuz sizi diğerlerinden ayırıyor. Anlayışın ve etiğin ekonomide can bulmasına verdiğiniz katkılardan dolayı sizlere teşekkür ederiz…”
index
PeTA'nın 1,6 milyon üyesi bulunmaktadır ve dünyadaki en büyük hayvan koruma ve hayvan hakları organizasyonudur.Kasım 2006
 

Önemli omega-3 yağ asitlerini içeren yeni bir besin takviyesi piyasaya sunuldu.