Inhalt

Philosophy of the Company

Giriş

Kozmetik endüstrisi, reklamlarla oluşturulan yanılsamaları çok iyi hazırlar. Reklam kampanyalarında genç ve güzel bayanlar kullanılır, böylece tüketiciye şu mesaj verilir: Siz de bu ürünü kullanırsanız böyle güzel görünürsünüz. Her moda yeni umutlar doğurur, bu değişen moda cilt ihtiyaçlarını değiştirmemesine rağmen anti-ageing alanında çok önemli bir gelişme sağlar. Kozmetik ürünlerini moda haline getiren muhteşem kaplar, lüks ve zarafeti bir araya getiriyor, ancak içerdikleri kremlerin uyumluluğu ve etkililiği ile bir ilgisi yoktur – bu kaplar sadece ürünün fiyatını artırır. Aynı şey ambalajlama için de söylenebilir. Ambalajlama, bir yığın gereksiz atık oluşturur ve cildi daha güzel hale getirmez.  

Biz, tamamen farklı bir yol izlemek ve güzellik bakımı için kesinlikle gerekli olan şeylere odaklanmak istiyoruz. Bu nedenle dermatolojik temelli cilt bakımı için bu önemli kriterleri bilimsel olarak oluşturmamız ve tanımlamamız gerekir.

  1. Uyumluluk

  2. Etkililik

  3. Hayvanları ve çevreyi korumaya yönelik etik sorumluluk

Cilt bakımındaki önemli bir nokta uyumluluktur, yani kalıcı ve sürekli bir uyumluluk. Tüm ürünler öncelikli olarak uyumludur, ancak kullanıcılar bunlara bağlı kalmaz. Tüketiciler için önemli olan bir ürünün daima uyumlu olması, duyarlılığa ve bir süre sonra da alerjik bir reaksiyona neden olmamasıdır. Bu durumdan kaçınmanın en iyi yolu en kötü alerjenlerden uzak durmaktır. Dermatologlar ve alegologlar gibi alerjilerle ilgilenen bilim adamları, kozmetik ürünlerinde kullanılan çeşitli maddelerin uyumluluk farkını ortaya koymaktadır. Dermatolojik kitaplar, koruyucu maddelerin, kokuların ve parfümlerin en yaygın alerjenler arasında yer aldığını göstermektedir. Bir cilt bakım ürününün etkisi, kişinin kendi genetik parametreleri dahilinde cildi en iyi duruma getirmelidir. Biz, bunu, ciltle özdeş lipitler içeren özel ve önemli olan çok katmanlı lipozomlar ile birlikte cilt dostu aktif maddelerin ve vitaminlerin uyumlu birleşimi sayesinde gerçekleştiriyoruz. Çok katmanlı lipozomlar, dermatolojik olarak ve bilimselliğe dayalı bir cilt bakımında olağanüstü derecede etkilidir.

Hayvan dostu olduğumuzu söylememize gerek yok, çünkü bitkisel maddelerin yerine geçebilecek hiçbir hayvansal madde barındırmıyoruz. Gereksiz dış ambalajlama olmadan pratik ve şekilli kaplar kullanarak çevre dostu ve mükemmel maliyet-performans oranını elde ediyoruz. 
 
“Bionomi”, hayat kanunları bilimidir. Bu kurallar, cilt bakım ürünlerimizin üretiminin ve gelişiminin temelini oluşturmaktadır. Bu, şu anlama gelir; bir yandan insan vücudundaki ve cildindeki metabolizma göz önünde bulundurulurken diğer yandan çevremiz de dikkate alınır.  

Bionome cilt bakımının prensipleri şunlardır:

  • İçerik maddelerinin seçiminde dermatolojik ve alerjik bilgilerin tutarlı kullanımı ile optimum uyumluluğun sağlanması.

  • Etkileri açıklanan ve belgelenen ve bu nedenle cilt için yararlı olan içerik maddelerinin dikkatli seçimi.

  • Deri fizyolojisi ve anatomisiyle içerik maddeleri uyumunun sağlanması. Buna, mümkün olduğunca fazla içerik maddesinin ciltte doğal olarak bulunması ve ciltle özdeş olmasıyla ulaşılabilir.

  • Gereğinden fazla ambalaj atıklarından kaçınarak çevre dostu olması.

  • Hayvansal kökenli maddeleri reddederek hayvan dostu olması.